książki – zostałam wywołana do tablicy przez Annar

Bardzo miło jest być wywołaną do tablicy przez Annar w łańcuszku książkowym 🙂 W szkole takiej frajdy z odpowiadania na pytania nauczycieli nie miałam – ciekawe dlaczego 🙂 🙂 🙂 Pytania i moje odpowiedzi są następujące:

1. Co sądzisz o książkach do słuchania ( audiobooki) ?

Właśnie dziś na ten temat rozmawiałam z mężem – w dużej mierze dlatego, że mamy nieduże wydawnictwo książkowe i zastanawiamy się nad pozycją książek w przyszłości – pojawiają się ostatnio tablety do czytania i coraz więcej książek zostaje wydanych w formie audiobooków. Tym samym opinię na temat audiobooków mam bardzo świeżą :)Uważam, że audiobook jest dobry dla tych, którzy z jakiegoś względu nie mogą sami przeczytać książki albo mają dużo czasu, w którym zajęte mają ręce ale nie umysł. Dlaczego? Bo audiobook nigdy nie będzie lepszy od naszej wyobraźni. Bo książka przez sam fakt szelestu papieru jest nie do zastąpienia. Bo każdy mól książkowy ma swoje rytuały – swój fotel, albo kubek z herbatą, albo kocyk do okrycia nóg, albo werandę, albo cokolwiek innego. Bo samo kupowanie i kartkowanie książek jest nie lada przyjemnością. Takich “bo” każdy pewnie dopisałby jeszcze sporo. Dla mnie audiobook to tylko namiastka prawdziwej przyjemności wynikającej z czytania.

2. Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej i o jakiej porze dnia?

Dopóki nie miałam dzieci i dużo wolnego czasu, pora dnia nie miała znaczenia – czytałam i w dzień i wieczorem i w nocy 🙂 Teraz jednak moje możliwości i rytm dnia bardzo się zmieniły i tak naprawdę jedynym momentem, kiedy mogę spokojnie usiąść z książką to późne wieczory. Czytam wiele różnych rodzajów książek, ale największą przyjemność sprawiają mi książki fantasy, science-fiction i ezoteryczne oraz powieści obyczajowe.

3. Jakiej książki nigdy nie dokończyłaś?
Nie dokończyłam tylko jednej autorstwa Isabel Allende – Opowieści Ewy Luny. Podejście do tej książki zrobiłam 10 lat temu, zaraz po jej premierze w Polsce i nie dałam rady jej strawić. Wtedy uważałam, że ma tak duszny styl, że nie da się tego czytać 🙂

Bawiąc się dalej, do odpowiedzi wywołuję trzy kobietki (i ciepło pozdrawiam) 🙂
Rybiooką
Nulkę
JaMajkę

A oto pytania:
1. Czy potrafisz łatwo zlokalizować na półce dowolną książkę ze swoich zbiorów (bo np. chcesz ją komuś pokazać albo sięgnąć do niej po jakiś cytat)?
2. Która z przeczytanych książek najbardziej Ci się nie podobała i dlaczego?
3. Gdy czytasz, to…. (proszę dokończ wypowiedź).

Bardzo ciekawią mnie odpowiedzi…

1 Response

  1. Annar says:

    Dziękuję za odpowiedzi, szybko się z nimi uporałaś :))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.