mroźnie i zimowo – tak scrapujemy :)

Z cyklu Jak One Scrapują dziś – mroźnie i zimowo 🙂 Ponieważ wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w tym roku Mikołaj dostarczy do naszego domu jedną, ogromną paczkę z prezentami dla wszystkich domowników, więc i tak do niej dołączony powinien być słusznych rozmiarów – aby zmieściły się wszystkie nasze imiona. Przygotowałam więc bardzo mroźny i zimowy tag 🙂 
 Mogłabym długo rozprawiać na temat wszystkich wykorzystanych elementów i technik, 🙂 ale ograniczę się do opisania efektu migoczących, czyli zmrożonych śnieżynek i choinek.
Tag powstał na bazie manila tag No.8, na której swoje tagi wykonuje sławny Tim Holtz – fantastycznie się na nich pracuje, bowiem świetnie chłoną wszystkie media. Bardzo lubię  i często wykorzystuję połączenie prześwitujących, przezroczystych, półprzezroczystych i tęczowych pudrów do embossingu z tuszami distress. W zależności od uzyskanej kombinacji produktów można uzyskać bardzo ciekawe efekty. 
W przypadku tego taga użyłam tuszu Broken China i stempelków ze śnieżynkami i choinkami Tima Holtza. Na czystej bazie ostemplowałam śnieżynki i dość szybko posypałam pudrem do embossingu z kolorowymi drobinkami. Podgrzałam wszystko nagrzewnicą do embossingu. Po wystygnięciu tę samą czynność powtórzyłam z choinkami, tym razem używając tuszu distress Forest Moss, który do złudzenia przypomina kolor zimowego igliwia. W ten sposób przygotowałam migocące i roziskrzone mrozem elementy. Puder do embossingu nadał też choinkom i śnieżynkom wypukłości. Całości dopełniło tło przygotowane za pomocą Glimmer Mistów. Wcześniej zrobiony embossing chronił choinki i śnieżynki przed zabarwieniem mgiełkami w czasie ich rozpylania.
Bilet został przygotowany podobną metodą, tylko gatunek pudru do embossingu jest inny.
Spis użytych materiałów:
– Manila Tag No.8
– Tusz distress Broken China
– Tusz distress Forest Moss
– Tusz distress Pine Needles Reinker
– Tusz distress Crushed Olive Reinker
– Tusz distress Wild Honey
– Glimmer Mist Delphinium
– Glimmer Mist Patina
– stemple Tim Holtz Reindeer Flight
– stemple Tim Holtz Odds and Ends

Zapraszam na blogi zespołu: Anai, Betik, Finn i Zielonookiej. Czekają tam na Was świetne inspiracje! 

6 Responses

 1. anai says:

  świetny tag. przepiękne tło, a choinki wyglądają baaaaardzo naturalnie 🙂 Na pewno będzie świetną ozdobą prezentu 😀

 2. Arhideeva says:

  krasyvo…a dereva nemov spravjni….duje garno)))

  красиво, а дерева немов справжны…дуже гарно)))

 3. Piękny tag, a efekt migoczących śnieżynek po prostu zachwyca! Nie sądzę abym kiedykolwiek doszła do takiej wprawy i lekkości jaką się posługujesz w zabawie z mediami! :* Tym bardziej lubię podglądać efekty!

 4. Encza says:

  Tusiu – cudny tag!!!!!!!!!!!!!!!

 5. niewielka says:

  Super ten tag 🙂

 6. finnabair says:

  mistrzowski|!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.