Jak One Scrapują – z użyciem guzików

W cyklu “Jak One Scrapują” w tym miesiącu scrapujemy w gronie DT scrapki.pl z użyciem guzików. W mojej pracy znajdziecie jeden guzik, ale za to jaki! Przepiękny, tekturowy (kto powiedział, że guziki w scrapbookingu muszą być plastikowe) guzik Jenni Bowlin. Jest wiele różnych zestawów guzików zaprojektowanych przez Jenni – można powiedzieć, że dla każdego coś miłego, bo są wśród nich guziki z pięknymi, kolorowymi obrazkami (jak użyty przeze mnie), z geometrycznymi wzorami, starymi fotografiami, a nawet z cyframi z kart do gry w bingo. Do mnie przemówił zestaw Vintage Valentines.
Dziś przygotowałam dla Was kartkę tag – bardzo prostą do wykonania – naprawdę.
Jak mawiają, diabeł tkwi w szczegółach – i o tym chciałabym dziś napisać. Nie jestem przesadnie kartkującą osobą (to eufemizm naturalnie), ale czasem zdarza mi się przygotowywać kartki. Jeśli mają dobrze wyglądać, to fajnie jest, gdy wszystkie papierowe elementy są idealnie przycięte. Aby uzyskać taki efekt korzystam z… odpowiedniego wykrojnika i maszynki Big Shot. Mam wtedy stuprocentową pewność, że zarówno baza, jak i papier będą idealnie takie same.
Jako bazy używam kartonu wizytówkowego z ozdobną fakturą. Na odwrocie można wtedy umieścić dowolny napis, a sam tag nadal będzie wyglądać elegancko.
Jak na pewno zauważyłyście, zarówno na frontowej, jak i tylnej stronie taga dziurka jest wykończona kółeczkami z papieru. Wycinam je okrągłym dziurkaczem, a dziurkę w środku robię Crop-A-Dilem, ale można zwykłym dziurkaczem biurowym nawet. Czynności te wykonuję oczywiście przed przymocowaniem kółeczek do taga.
Dla mnie wisienką na torcie w każdym tagu, jest sznureczek przełożony przez dziurkę. Jeśli zależy mi (a na ogół mi zależy) na tym, by sznureczek był na swoim miejscu w sposób stabilny, to po przełożeniu go, wiążę na nim supełek, który “utrzymuje” sznurek na miejscu.
Przód taga możecie ozdobić dowolnie. W moim przypadku za bazę posłużył mi piękny papier Parisian Anthology, a za dekorację rubonsy z kolekcji Sweetness, róża wycięta z papieru Sweetness, guzik Jenni Bowlin oraz kwiaty Prima.
A oto miniatury użytych materiałów:

Zapraszam dziś również na blogi moich koleżanek z zespołu scrapki.pl – Anai, Betik, Finn, Karola, Mirabeel, Zielonooka – każda z nich prezentuje dziś swoją pracę z guzikami.
Miłego dnia
Tusia

5 Responses

 1. Gosik says:

  śliczny tag 🙂

 2. anai says:

  ten tag na pewno nawet pachnie różami! 🙂
  bardzo fajny pomysł na kartkę.

 3. finnabair says:

  tak, tak, te guziki wołają do mnie wielkim głosem… bardzo słodka i pozytywna kartka!

 4. Kaś- says:

  cudny;) a guziki…och…

 5. rafija says:

  cudnej piękności tag 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.