Jak One Scrapują – w małych wymiarach :)

Dziś z cyklu Jak One Scrapują, cały zespół scrapki.pl miał przygotować coś, co nie przekracza 10 cm:) Ja przygotowałam harmonijkę z domków. Żaden domek nie ma 10 cm 🙂

Jak się do takiego czegoś zabrać? Otóż na początku należy przygotować sobie same domki. Wycięłam je z tektury (w moim przypadku baza 20×20) wykrojnikiem Tima Holtza – Artful Dwelling. W część z nich wstawiłam “okienka i drzwi” czyli wykrojniki Tima Holtza – Mini Openings. Dla ozdoby w niektórych domkach spodnią stronę przycięłam wykrojnikiem brzegowym Tima Holtza – Scallops.
Baza gotowa. Teraz należy przystąpić do jej ozdabiania. Jak na pewno wiecie 🙂 uwielbiam mediować. Dlatego tak często, jak tylko mogę, tworzę własne, mediowe tła 🙂 Nie inaczej było w domkach. W tym celu przygotowałam sobie kilka kolorów preparatów Glimmer Glam i Glimmer Glaze. Pomalowane nimi powierzchnie stają się w tym miejscu lekko połyskujące, jakby polakierowane. Preparat ten nie wsiąka w papier czy tekturę tak jak Glimmer Misty czy Chalk Glimmer Misty – pozostawia na powierzchni nieprzesiąkalną warstwę.
Dodatkowo do malowania części wzorów wykorzystałam “resztę” po pracy z wykrojnikiem brzegowym – odwrotną falbankę. Rozpoczęłam dzieło malowania daszków i podstaw domków. Schnięcie preparatów wspomagałam nagrzewnicą Heat It, którą firmuje swoim nazwiskiej Tim Holtz. Śmiało mogę powiedzieć, że jest do Mercedes nagrzewnicowy – niezwykle cicha (kto jej nie używał, nie będzie nawet się domyślać, jak bardzo jest cicha), wytwarza bardzo gorące powietrze równocześnie niezbyt dmuchając, tym samym niczego nam nie rozdmuchuje na wszystkie strony. Szczerze powiedziawszy – ideał 🙂
Domki były obustronnie pomalowane Glimmer Glam i Glimmer Glaze. Zatem mogłam już pokolorować środki. Użyłam do tego trzech Glimmer Mistów – Lavender Fields, Timeless Lilac oraz Chalk Glimmer Mist Mint Chocolate Chip. Całość podsuszyłam nagrzewnicą.
Istotne jest to, że jeśli psikniecie Glimmer Mistami na Glimmer Glam lub Glimmer Glaze, to łatwo możecie z ich powierzchni zetrzeć Glimmer Misty, np. papierowym ręczniczkiem. Wyżej wspominałam, że powierzchnia tworzona przez Glimmer Glam lub Glimmer Glaze jest nieprzesiąkalna – Glimmer Misty wsiąkną w tekturę, ale w pomalowane wcześniej miejsca nie 🙂 Tak przygotowane bazy należało jeszcze tylko ozdobić i połączyć ze sobą. 

Zapraszam na blogi wszystkich koleżanek z zespołu: Anai, Betik, Enczy, Finnabair, Mirabeel i Zielonookiej.

Tusia

11 Responses

 1. Zuza says:

  Bardzo fajne te domki, a ja jak pewnie wiesz mam słabość do domków 😀
  I chyba namówiłaś mnie na zmianę nagrzewnicy 😀

 2. Magda(i)Lena says:

  Cudne są te domki! Chyba muszę zrobić coś podobnego dla siebie 😉 Taki mały talizman, który pomoże realizaować plany o własnym domu.

 3. Hmm hmm cicha mówisz ? 😀 Obok niczego co firmuje holtz nie mogę przejść obojętnie ! Nie oszukujmy sie jego nazwisko wiąże się z wysoką klasą produktów !

  Twój mini składak super ILE MEDIÓW !! jak ty to robisz że aż tyle ci się ich udaje upchnąć ?

 4. boski projekt! nie mogę oderwać wzroku od tych kolorowych powierzchni… są fantastyczne! genialny pomysł z książeczką 🙂 jest obłędna!

 5. urocze są te kolorowe domeczki (:

 6. Gosik says:

  super fajny projekt! masa materiałów użyta, ale to własnie dzięki nim wszystko układa się w rewelacyjną całość!

 7. scraperka says:

  fantastyczne są te Twoje domki:) z chęcią bym w takim jednym zamieszkała:) te kolory!:)

 8. ototusia says:

  Dziękuję Wam bardzo :****

 9. Guriana says:

  cudnie mediowe!!:))

 10. eksplozja kolorów! re we la cja!!! tym bardziwej podziwiam, bo ja tak mieszac barwami nie umiem… pozdrawiam serdecznie:)

 11. gaja says:

  Cudne domki !! Mediowy zawrót głowy 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.