Journal Your December – 9-11

Jeden z ostatnich postów na blogu Journal Your December był wypełniony moją treścią. Podzielę się nią z Wami także tu – oto co miałam do powiedzenia na temat świątecznych ozdób.

Każdego roku w grudniu, na długo przed tym, zanim ubierzemy świąteczną choinkę, zawsze robię własnoręcznie ozdoby choinkowe. Gdy byłam dzieckiem były to trójwymiarowe papierowe gwiazdki, papierowe łańcuchy, papierowe kule, bombki z orzechów, papierowe mikołaje i aniołki. We wczesnych latach 80tych w Polsce cieżko było kupić cokolwiek, zatem, tak jak miliony Polaków i Polek, byłam mistrzem kreatywności 🙂 Robienie czegoś z niczego było codziennością.
Teraz, gdy wszystkiego jest wokół nas pełno, jestem przekonana, że robienie Świątecznych ozdób z dziećmi jest bardzo ważne. To magiczny czas, gdy możemy z naszymi dziećmi po prostu być. Kreatywne zajęcia powodują, że dzieci są szczęśliwe, a dodatkowo wspierają ich rozwój. A cóż może być cudowniejszego niż szczęśliwe dziecko w naszych ramionach!?
W tym roku postanowiłam wypróbować coś nowego i zrobić świąteczne ozdoby używając kolorowych koralików. Powinnyście zobaczyć moją córkę w czasie tworzenia żółto-różowego serduszka 🙂 Miałam dobry pomysł!

In December, long before Christmas tree was ready, each year I make Christmas ornaments. When I was a child it was 3-dimensional paper stars, paper chains, paper balls, baubles made of walnuts, paper Santa Claus and angels. In Poland in early 80’s it was hard to buy anything, so I, as millions of Polish, was a master of creativity 🙂 Making something of nothing – it was everyday life. 
Now there is plenty of everything around us, but I am convinced, that making Christmas ornaments with children is very important. It is magical time, when we simply can be with our children. Creative activities make children happy and support their development. And what can be more wonderful, than happy child in our arms!?
This year I tried something new – making Christmas ornaments using colorful beads. You should see my daugther during creating yellow-pink heart 🙂 It was great idea!


W kieszonce są schowane pierwsze ozdoby choinkowe zrobione własnoręcznie przez moją córeczkę. Kieszonka się przekręca, jak strona w albumie – za nią jest miejsce na tegoroczne zdjęcia ozdób.
W tym roku pierwsza ozdóbka była dość nietypowa – wykonana z drobniutkich koralików, które później zaprasowuje się przez papier do pieczenia żelazkiem.
A poniżej dwie strony do wcześniejszych tematów – za co jestem wdzięczna i lista czegoś, w moim przypadku potraw wigilijnych 🙂

Uwielbiam prowadzić grudniowniki 🙂 A Wy? 🙂

5 Responses

 1. basiasz80 says:

  bardzo fajne pomysły na wpisy !

 2. Karmeleiro says:

  Twój grudniowy zapiśnik będzie niepowtarzalną pamiątką! I masz rację, tworzenie ozdób z dziećmi jest wspaniałym przeżyciem!

 3. Świetny pomysł z tym angażowaniem i mobilizowaniem dzieci do twórczości! Ja do dziś jestem wdzięczna moim rodzicom za podobną zachętę:)

 4. Magda(i)Lena says:

  Wspaniałe są Twoje grudniowe wpisy do pamiętnika – cudowna pamiątka.

 5. muma says:

  ja tez uwielbiam prowadzic grudniowniki :)))
  Tusiu, swietne wpisy ! :*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.