Grudzień Codziennie – Christmas Tree embellishments

Witam Was serdecznie
W tym tygodniu na blogu Rękodzielnika mogliście widzieć mój post. Oto on:
Hello 🙂
This week I had another blog post at “Grudzień Codziennie” (december daily) blog. Here it is – also in English 🙂
Tradycją wyniesioną pewnie z domu przez nas wszystkich jest tworzenie choinkowych ozdób. Kiedyś królowały papierowe łańcuchy, papierowe gwiazdki mozolnie tworzone z długich paseczków, pawie oczka i mikołaje z brodą z waty. Co roku razem z dziećmi siadam do tworzenia ozdób choinkowych – i to właśnie dzieci natchnęły mnie do tego, by wykorzystać  dostępne m.in. w Ikei koraliki. Wykonane z ich pomocą ozdoby wyglądają tak, jak poniżej:
I suppose that tradition, which we remember from our family houses, was creating Christmas Tree ornaments. Many years ago it was mainly paper chains, paper stars created from long strips, eyes on the tail of a peacock and Santas with a beard made of cotton. Each year I spend time with my children creating Christmas Tree ornaments. And they inspired me to use small beads available in Ikea store. Embellishments made of them can look like this:

Jak to zrobić? Potrzebujemy plastikowe podkładki i malutkie, plastikowe koraliki, wyglądające jak mikro rureczki. Moje dzieci malutkimi paluszkami układają np. takie misterne kolorystyczne układanki:

How to make them? We need a plastic base and small, special beads. My kids make such patterns:


Aby je utrwalić, potrzebujemy papier do pieczenia/pergamin i rozgrzane żelazko. Przykrywamy nasze ozdoby papierem (ostrożnie, żeby nie rozsypać koralików).
To make them finish, we need a sheet of baking paper and hot iron. We have to cover our embellishments with baking paper (do it carefully, so all beads would stay on place).

Żelazkiem nastawionym przynajmniej na 2 stopień przeprasowujemy przez papier – aż koraliki stopią się i połączą (trwa to około minuty, albo mniej).
We iron embellishments till beads will melt a little bit (usually less than a minute).
I gotowe! Teraz należy tylko przeciągnąć sznureczek i mamy gotową ozdobę choinkową.
And here they are! We need only one thing – the string – and we can hang them on our Xmas tree.
Mam nadzieję, że troszkę Was zainspirowałam do szukania nowych sposobów na przystrajanie choinki. A jakie wy tworzycie ozdoby? Podzielcie się z nami koniecznie linkami do Waszych blogów. Czekamy 🙂
I hope, that I have inspired you a little bit for searching the new ways for using well known stuff 🙂 And what kind of embellishments for your Christmas Tree do you create? Please share links to your blogs – I will be happy to visit you 🙂

document.write(”);

xoxotusia

1 Response

  1. rumianek says:

    Świetny pomysł :))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.