Jak One Scrapują – kolorowo

Dzisiejszy odcinek Jak One Scrapują – ostatni w tym roku (bo w grudniu wyjątkowo nie będzie) poświęcony jest kolorom. Bardzo lubię używać mediów – i nie da się tu ukryć, że moimi ulubionymi kolorami są odcienie niebieskiego, zielonego, biały i złoty. Nie za bardzo lubię czerwony i rzadko się pojawia w moich pracach – jednak Boże Narodzenie jest taką okazją, w której drobne chociażby akcenty czerwonego powinny się pojawić. 
Przygotowałam dwie kartki, które w głównej mierze zostały wykonane za pomocą Distress Stain. Technika jest bardzo prosta – trochę poniżej w kilku zdaniach ją omawiam.

A tu druga kartka wykonana podobną techniką. Bilet z napisem Merry Christmas został wykonany techniką embossingu na kolorowych tuszach.

Najpierw stempluję wybrane motywy na białej bazie.

Distress Stains to płynne preparaty, zamknięte w plastikowych buteleczkach, zakończonych aplikatorami. Wypływ preparatu następuje po przyciśnięciu końcówki do podłoża – jeśli będziemy końcówką preparat jedynie delikatnie rozprowadzać, nie będzie on wypływać. Pozwala to dozować ilość i natężenie koloru.

Zatem wybieramy kolor i zaczynamy go rozprowadzać po bazie.

Dodajemy dalsze kolory wg uznania. Distress Stain podobnie jak tusze distress, świetnie się ze sobą łączą i przenikają.

Tak może wyglądać przygotowane tło.

Do tego możemy dołożyć embossing ( w moich kartkach zielone gałązki są embossowane), brokat, dodatkowe ozdobne elementy i będziemy mieć niesztampową kartkę świąteczną.

Zapraszam do moich koleżanek z zespołu – Anai, Betik, Enczy, Finnabair, Mamuty i Zielonookiej – na ich blogach znajdziecie dziś kolorowe inspiracje i kursy.

Pozdrawiam Was cieplutko i życzę miłej niedzieli
Tusia

3 Responses

 1. CarmenAlice says:

  przepiękne są Twoje świąteczne kartki

 2. agea says:

  piękne karteczki:)

 3. basiasz80 says:

  Bardzo ciekawy artykuł. Tak naprawde moja
  przygoda z mediami zaczeła sie od twojego
  blogu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.