różne nowe media

Dziś mam dla Was porcję prac z nowymi mediami – trochę o nich poopowiadam 🙂

Tematem wyzwania podyktowanego przez Belladonnę na Craft Artwork jest moda, a formą ma być pocztówka. Przygotowałam więc mediową pocztówkę, a motyw “paniusi” wycięłam z arkusza kolażowego 7 Dots Studio. Tło przygotowałam głównie z pomocą farbek Distress Paint. Obiecuję wkrótce o nich coś więcej przygotować.
Nie umiem Wam tego za dobrze pokazać na zdjęciach, ale wszystkie złote elementy to niesamowita pasta Viva Decor – Inka Gold Metallic Rub w kolorze złotym. Ma niezwykły, metaliczny połysk złota. To nie jakaś “zwykła metaliczna farba” – przedmioty pokryte tym preparatem wyglądają jak złoto! Sam preparat ma formę bardzo gęstej pasty, którą nakłada się za pomocą miękkiej szmatki albo gąbki, a następnie poleruje. Preparat jest na bazie wosku pszczelego i schnie błyskawicznie. Na pewno jeszcze pojawi się u mnie wiele razy.
Użyte produkty:

Na blogu scrapki-wyzwaniowo Rulya prowadzi swoje pierwsze wyzwanie, którego tematem są marzenia – dream. Ja użyłam muzycznego skojarzenia – dream a little dream of me. Mój wpis w art-journalu jest wiosenno-ulotno-powietrzny. Moje skojarzenia były ze świeżością powietrza i tymi delikatnymi, świeżymi kolorami, które są domeną wiosny.
Lista użytych mediów jest naprawdę długa…. Ale po kolei. Całe tło jest zrobione PanPastelami (dokładne kolory podaję na końcu). PanPastele mam i używam od ponad roku, ale do niedawna w Polsce były nie do kupienia. Czym są PanPastele? To pastele w suchej formie w przezroczystych, okrągłych pudełeczkach. Lubię je bardzo za ich koncentrację koloru (dużo większą niż w tradycyjnych pastelach), wygodę używania i to, że można je ze sobą fantastycznie mieszać, robiąc płynne przejścia. Poniżej widzicie mikę w płatkach na gel medium, glimmer mist, glimmer glaze (kropeczki szkliste, niebiesko-zielone), pigmenty Luminarte.
Tu PanPastele i farby Luminarte oraz Glimmer Glaze.
A o reszcie już nie mam siły pisać 🙂 podaję więc tylko listę produktów, ale obiecuję, że w najbliższym czasie przybliżę bardziej te nowe media.
I jeszcze jedno wyzwanie. Niech już przyjdzie ta wiosna… Z tą myślą przygotowałam ATC na wyzwanie na Craft Artwork pod hasłem – pierwsze oznaki wiosny. U mnie jest to krokusik. Całe ATC wykonałam samymi mediami. Płatki krokusa namalowałam zwykłą farbą akrylową. Reszta mediów – pod spodem jest lista miniatur.

A tu wyszło ciemne zdjęcie, ale za to doskonale widać metaliczne efekty – dlatego je wrzucam dla wszystkich zainteresowanych efektami, jakie dają Viva Decor – Inka Gold Metallic Rub – w wersji srebrnej i złotej oraz pigmenty Luminarte (poniżej zielony i fioletowy kwadracik są odnośnikami do konkretnych kolorów).

Tu miniatury użytych mediów:

I niech już w końcu przyjdzie ta wiosna, nie tylko kalendarzowo i astronomicznie.

8 Responses

 1. Ewelina P says:

  Super wyszło:)

 2. K.C. says:

  Pięknie, połyskująco i mega mediowo, co uuwielbiam. Super!

 3. Boei says:

  Piękne prace, a ateciak- obłędny! Złota pasta ma rzeczywiście cudowny odcień. Mam podobną, ale ten kolor podoba mi się bardziej;) Suchych pasteli też czasem używam, ale takich w kredkach. Czekam na inspiracje związane z farbkami Distress, bo je uwielbiam, a pewnie nie znam wszystkich ich możliwości. Pozdrowionka:*

 4. iluszka says:

  Tworzysz prawdziwe cuda! Złota pasta i praca nr 2 – zachwyciły mnie! A przy okazji zapraszam na Candy http://pasje-iluszki.blogspot.com/2013/03/candy-u-iluszki-zapraszam-dzis-mija.html

 5. Madzik says:

  Ale tobie fajnie wychodzi to mediowanie 🙂
  Super. Chyba musze próbować nowych rzeczy 🙂

 6. Matilde says:

  Cudowne prace!

 7. JaMajka says:

  Rewelacyjny opis 🙂 Z przyjemnością zagłębiłam się w te wszystkie techniczne smaczki 🙂

 8. mru says:

  wspaniałe 🙂 za każdym razem jak widzę mediowe prace u Ciebie, to mnie bierze chęć na pobawienie się mediami 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.