Bloglovin kontra Google Followers

Nie wiem, ile z Was wie, że za niecałe dwa tygodnie obserwowanie blogów przez Google Followers przestanie działać (Google wyłącza ten dodatek). Na moim blogu Google Followers wygląda tak:
I do not know if you know, that in less than 2 weeks Google Followers will stap working. Now Google Followers on my blog looks like this:

Co to oznacza? Oznacza to, że wszystkie dotychczas obserwowane przez nas blogi stracimy ze swojej listy. Niefajnie, prawda? Rozwiązaniem jest założenie sobie konta na http://www.bloglovin.com/ Po co to robić? Bowiem dopóki Google nie wyłączy tego dodatku Google Followers (czyli są niecałe dwa tygodnie) można tam zaimportować całą listę obserwowanych blogów i nadal ją mieć 🙂 Poza tym coraz więcej bloggerek i bloggerów umieszcza na swoich blogach link do Bloglovin – to umożliwia dodawanie do obserwowanych blogów nowych pozycji w prosty sposób. 
What does it mean? It means, that all blogs, which you followed, you would loose. This is not cool, isn’t it? There is a solution – to create an account on Bloglovin. Why it is good for you? Because before Google will switch off Google Followers, you will be able to import whole blog list from Google Followers to Bloglovin, and still follow them, even if Google Followers will no more exist. 
Polecam ten tutorial, który pokazuje krok po kroku co kliknąć, żeby po założeniu konta na bloglovin, zaimportować swoją listę blogów z Google Followers i jej nie stracić.
Here is a wonderful tutorial, step by step, how to do this.
Ja też mam swoje konto na bloglovin – kryje się ono na pasku z boku pod szarą ikonką z serduszkiem. Możecie też w tym poście kliknąć tu, a następnie kliknąć niebieski przycisk z napisem “Follow” czyli po polsku obserwuj 🙂
I also have an account at Bloglovin – it is on the write panel on my blog – the grey button with heart. You can click it or click here to see my account at bloglovin and be able to follow my blog (blue button with “Follow” text).

Udanego blogowania 🙂 Happy blogging 🙂
xoxotusia

20 Responses

 1. fejferek says:

  Ja się przeniosłam już jakiś czas temu i jestem bardzo zadowolona- łatwiej komentować niż przez google reader, nic mi się nie wiesza (tak jak to miałam na feedly) i można się logować (w tym przez fb) z dowolnego komputera 🙂 jak dla mnie bajka 🙂
  pozdrawiam i wszystkiego dobrego na dziś i zawsze życzę
  agnieszka

 2. mru says:

  Obserwatorzy zostają 🙂 Ma być wyrzucone tylko google reader 🙂

  • ototusia says:

   Hej mru 🙂 To dwie różne rzeczy, ale w pewien sposób ogromnie ze sobą powiązane, bo jaki sens ma istnienie "obserwatorów" jeśli nie ma narzędzia, żeby czytać blogi… Żeby dalej, po wyłączeniu google reader gdzieś "czytać" obserwowane blogi, musisz posłużyć się jakimś narzędziem. Jest wiele alternatyw – kanał rss, subskrypcja przez e-mail albo platforma Feedly http://www.feedly.com/. Bloglovin jest także jedną z nich. Gadżet "obserwatorzy" zostanie wyparty i zastąpiony przez obserwatorów Google+, których wielu ludzi nie lubi i nie używa (w tym ja).

 3. Frau_Muller says:

  thanks for information!

 4. angel says:

  dzięki Tusia 🙂

 5. origata1 says:

  Nieangielskojęzyczni nie mają szansy 🙁
  Było się uczyć, chlip.

 6. z tego co ja się orientuję to ma być wyłączona tylko funkcja Google Reader. a Google Reader i Obserwatorzy to dwie różne rzeczy :))

  • ototusia says:

   Oczywiście, że to dwie różne rzeczy, ale w pewien sposób ogromnie ze sobą powiązane, bo jaki sens ma istnienie "obserwatorów" jeśli nie ma narzędzia, żeby czytać blogi… Żeby dalej, po wyłączeniu google reader gdzieś "czytać" obserwowane blogi, musisz posłużyć się jakimś narzędziem. Jest wiele alternatyw – kanał rss, subskrypcja przez e-mail albo platforma Feedly http://www.feedly.com/. Bloglovin jest także jedną z nich. Gadżet "obserwatorzy" zostanie wyparty i zastąpiony przez obserwatorów Google+, których wielu ludzi nie lubi i nie używa (w tym ja).

 7. Karmeleiro says:

  Hmm, a mnie zastanawia to, że dokładnie rok temu o tej samej porze była taka sama kampania i też "straszono", że listy obserwatorów nie będzie. Wówczas założyłam sobie konto na bloglovin, ale jakoś kompletnie nie mogę się z tym zaprzyjaźnić.

 8. IWA says:

  Ooo, nie wiedziałam, dzięki. 🙂

 9. Salla says:

  Thank you Tusia, I'm glad I came across this information! Do you know if I can also move my list of followers, or just those that I'm following? I didn't find the answer at Bloglovin site.

  • ototusia says:

   Hello Salla. Unfortunately we can move only those, who we follows. But the more people knows about it, the more will move their own list of followed blogs, so spreading this information will be helpful for everyone.

 10. Kimmie says:

  Hello Tusia! Thank you for linking to my tutorial! It's a shame that Google Reader will be going away. I'm glad Bloglovin' made it easy for us to transfer the blogs we follow. It's a shame we can't transfer our RSS followers, though. I had a chance to look around your blog and it's quite lovely.
  Thanks again!

 11. Madzik says:

  Zaufałam Ci i coś naklikałam, coś się wczytuje, zaraz się okaże co 🙂

 12. Madzik says:

  ooooo fajne to jest. Wyszło mi 😀

 13. Madzik says:

  nie umiem tylko dać takiej ikonki serduszka jak ty masz 🙂

 14. Jyoti says:

  Dziękuję!!! Nawet i ja skorzystałam i się udało :)))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.