Jak One Scrapują – skrzydlato tym razem

W comiesięcznym cyklu na blogu scrapki.pl dziś scrapujemy na skrzydłach. Zajrzyjcie koniecznie na bloga sklepu – dziewczyny z DT przygotowały fantastyczne prace!
Moje skrzydlate scrapowanie to ramka ze zdjęciem – moim i mojego kochanego synka.
A tu parę zbliżeń na szczegóły:
A oto lista użytych materiałów:

Mój dzisiejszy kursik to pokaz, jak za pomocą mediów, wykończyć ramkę.

Bazę do tego obrazka stanowiła surowa, drewniana Ikeowska ramka za przysłowiowe “grosze”. Nie wiem, jak wiele z Was używa jakiejś masy modelującej – ja mam i bardzo lubię Golden Molding Paste. Gdy chcę nadać czemuś objętości albo zmienić strukturę podłoża, używam jej jako bazy. Zatem w pracy z ramką pierwszym etapem było nałożenie pasty.
Jak widać pastę rozprowadziłam nierównomiernie – taki był mój zamysł. Dałam jej wyschnąć i gdy już stwardniała, przystąpiłam do pracy z mediami kolorującymi.
Przygotowałam sobie dwa kolory preparatów z linii Glimmer Glam, które nałożyłam warstwowo pędzlem na ramkę. Każdą warstwę suszyłam. Preparaty Glimmer Glam dają szkliste wykończenie – co widać na poniższym zdjęciu.
Po nałożeniu zadowalającej ilości koloru na ramkę (w formie Glimmer Glam w moim przypadku) wzięłam wybrane wcześniej kwiatki i buteleczkę Matte Medium. Ten preparat ma to do siebie, że nadaje się zarówno do przyklejania, jak i to nadawania wykończenia. Tak więc kwiatki posmarowałam Matte Medium od spodu i przyłożyłam do ramki, a następnie nałożyłam warstwę na kwiatki.
Preparat jest biały i ma kremową konsystencję. Ale po zaschnięciu tworzy fajną, matową, trwałą powierzchnię. W przypadku mojej ramki pełni funkcję preparatu zabezpieczającego papierowe kwiatki przed przysłowiowym “Zębem Czasu” 🙂
Mam nadzieję, że mój kursik będzie kolejnym krokiem w oswajaniu przez Was różnych mediów 🙂 Warto eksperymentować 🙂
Tusia

10 Responses

 1. nowalinka says:

  Świetna ta ramka, piękne dodatki, wszystko wydaje się bardzo trójwymiarowe 🙂

 2. MamaKini says:

  Ale to piękne! Ile pracy i różnorodnych materiałów wymagało! (Już wiem dlaczego nawet nie chwytam się za tego typu działania 😉 )

 3. anai says:

  Piękna ramka! No i zestawienie fioletu z turkusem (uwielbiam!).
  Dziękuję za kursik – świetny teksturowy efekt powstał na tej ramce 😀

 4. Wspaniała ramka i wskazówki! Nadal jednak jestem skromnym uczniem w obliczu obfitości różnych mediów 😀 Ale właśnie tego typu wskazówki dodają odwagi do zabawy z mediami, dziękuję :*

 5. Chimera says:

  Cudna jest ta ramka!! Kolorystyka świetna, bardzo mi się podoba 🙂

 6. nimucha says:

  Przepiękna!!! Śliczna!!! Co za dawka koloru! I to jakiego! 🙂

 7. Bajjka says:

  aaaaaaaa ale cudo!!!! Kolory powalają!!! wypaśna rameczka :):):) już któryś raz widzę super zastosowanie pasty modelującej, chyba nie mam innego wyjścia niż na nią zapolować i też mazać mazać mazać 🙂 bardzo inspirująco wyszło też z glimmer glamami, jakoś mi uciekło, że one tworzą taką szklistą powierzchnię… ach… inspiracja na całego :):)

 8. zielonooka says:

  cudna ramka w cudnych kolorach, zaintrygowały mnie motyle ale one chyba są gotowe, co?
  fajny pomysł z nadaniem ciekawej faktury ramce:)
  pozdrawiam:))

 9. ototusia says:

  Dziękuję :** Bardzo się cieszę, że się Wam podoba i że mogłam Wam pokazać trochę zabawy z mediami 🙂

  Zielonooczku – tak, motyle to gotowy element. Pochodzą z zestawu K&Company, który chomikuję już jakiś rok i po troszku uszczuplam 😀

 10. Brises says:

  Wow! Tusiu! Śliczna ramka! I to połączenie kolorów – prawdziwa bomba energetyczna!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.